spevBánovský mládežnícky spevokol

Okrem toho, že veľmi radi spievame, keď sa rozdával talent niektorí to otočili dokonca viackrát, výsledkom čoho sú 11 klavíristi, 3 huslisti, 7 gitaristi, 2 organisti, 1 trubkár, 1 saxofonistka, 2 bubeníci, 2 klarinetisti, flautistka a dokonca 1 harmonikár. Ale počas spevu nás aj tak sprevádzajú dve gitary. A vďaka heslu: "falošne ale s citom" sme spokojní s každým našim výkonom.

Spevokol spieva na piatkových mládežníckych sv. omšiach, príležitostne na sobášoch, krížových cestách, či primíciach. Občas sa hlasy spevokolu rozoznejú na slávnostiach ako Korunka k Božiemu milosrdenstvu, Vianočnom koncerte, či iných.

Nácviky: piatok o 17:00 PC

             sobota o 19:00 chórus farského kostola

Stretko: piatok o 19:30 PC

Kontakt: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

http://www.facebook.com/groups/110797998941694/

spločSpoločenstvo rEVOLution

Hlavná vízia: žiť spoločenstvo lásky. Aktívne ohlasovať silné posolstvo evanjelia mladým ľuďom. Neustále hľadať nové cesty k srdcu mladého človeka a ponuka "niekam" patriť. 

Stretko: piatok 19:00 (raz za mesiac)

Kontakt: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

http://revolutionbn.webnode.sk

http://www.facebook.com/pages/rEVOLution/64207554123

 Modlitby mladých

Modlitby mladých v našej farnosti nemajú dlhú tradíciu. Vznikli v adventnom období 2011 na podnet kaplána Michala Šranka, aby sa mohol modliť každý, aj kto nepatrí do žiadneho "skupinového" spoločenstva. Zúčastňujú sa tu aj birmovanci, pre ktorých je to jedna z častí prípravy pred prijatím sviatosti birmovania.

každý piatok po sv. omši

Modlitby matiek

Modlitby matiek sa začali v Anglicku v novembri 1995. Dve mamy, Veronika ajej švagriná Sandra pocítili Pánovo volanie, aby sa začali novým spôsobom modliť za svoje deti, Pochopili, že všetky bolesti a starosti, ktoré majú so svojimi deťmi, môžu priniesť Pánovi a dôverovať jeho slovám: "Proste a dostanete". Cez tento prísľub si uvedomili, že Pán čaká na to, aby zobral ich bolesti, a že chce požehnať a uzdraviť ich aj ich deti, ak mu budú dôverovať. Spiritualita Modlitieb matiek spočíva v tom, že odovzdávame Pánovi svoje deti a problémy a nechávame aby On konal v ich životoch, aby Jeho vôľa sa uskutočňovala celá.

Postupne sa rozšírili do celého sveta, v súčastnosti sa mamy modlia už v 100 krajinách sveta.

Na stretnutí používajú ich knižočku a schádzajú sa okolo stolíka, na ktorom su položené:


Kríž - pripomína Ježiša, nášho Vykupiteľa

Sviečka - pripomína že Ježiš je svetlo sveta

Biblia - pripomína že Ježiš je živé slovo

Košík pri piete kríža - kladú sa do neho mená detí, napísane na malých papierových krúžkoch

každé tri mesiace - piatok, sobota, nedeľa po sv. omši

ruženčekRuža

Živý ruženec tvorí skupina 20 členov tzv. Ruža. Určitý člen, horliteľ ruže je zodpovedný za rozdeľovanie a výmenu tajomstiev.

Člen sa modlí každý deň desiatok ruženca

Raz za mesiac sa stretávajú na spoločnej modlitbe posv. ruženca


aveZbor AVE

Spevácky zbor ľudí, ktorí sú už poväčšine na dôchodku ale stále chcú aktívne žiť vo farnosti a stretávať sa. Svoje srdce tešia spievaním prevažne Mariánskych piesní. Občas sa ich spev rozoznie aj vo farskom kostole a zúčastňujú sa aj rôznych festivalov.

nácvik: každý piatok o 17:00 PC


rukyKrúžok šikovných rúk

Skupina žien, ktoré rady háčkuju, strikujú, vyšívajú a vymýšľajú rôzne dekorácie. Ich výrobky ozdobujú kostol a používajú sa aj ako výzdoba PC pri rôznych podujatiach.

 

 

 

 

 


             
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)